Alışılmış olunan dokuma sanatına farklı bir bakış açısı getiren sanatçı Tammy Kanat eserleri ile izleyicilerini derinden etkiliyor

Alışılmış olunan dokuma sanatına farklı bir bakış açısı getiren sanatçı Tammy Kanat eserleri ile izleyicilerini derinden etkiliyor

Tammy Kanat bir tekstil sanatçısı ve birçok farklı dokuma eserine sahip. Birçok insanın alışık olduğu dokuma sanatı ürünlerine kendi bakış açısını katarak üretimi gerçekleştiren Kanat genç yaşına rağmen yeteneği ile insanları büyülüyor. İşte onun sahip olduğu birkaç önemli eser aşağıda sizler için sıralanmıştır.

Her biri özenle işlenmiş nakış portreleri keşfedin!
Nakış portre resimler yaptı. Sanatçının her birini özenle işlediği nakış portreleri haberimizde bulabilirsiniz. İşte sanatçının el emeği göz nuru eserleri..

Yenilikçi yaklaşımlarını sahip olduğu dörtgen çalışma alanlarından ortaya çıkarıyor

Tammy Kanat, farklılığını çalışma stilinden ve aynı zamanda yaratıcılığından alıyor. Ürettiği eserlerini sahip olduğu diktörtgen tezgahlarda ortaya çıkaran Kanat, çok farklı renkleri bir cümbüş halinde bizlere sunuyor.

Yaşam çemberleri...

Fakat sanatçının ortaya çıkardığı eserler dörtgenin aksine dairesel şekiller içeriyor. Bu da diğer dokuma ürünlerinden ayırt edilen bir özellik olarak ortaya çıkmaktadır.

Farklı geometrik şekiller ile izleyenleri büyülüyor

Oluşturduğu eserlerinde dairesel ve bir noktanın etrafında tekrarlayan sarmalları kullanan sanatçı farklı renkleri kafasında yarattığı dünyayı şekillendirerek ortaya çıkarmaktadır. Saçak ve düğümleri oluştururken kullandığı teknikle de izleyenleri büyülemeye devam ediyor.

Büyük parçalar, bulanık dokular ve yansıyan renkler...

Oluşturduğu dokumalarda daha çok büyük parçalar tercih eden sanatçı, aynı zamanda parlak ve ışığı yansıtan renkleri tercih ederek bizleri adeta hipnotize ediyor. Dokulara bakıldığında geçişlerin bulanık olması da renklerin arasında kaybolmamızı ve eserin geneline odaklanmamızı sağlıyor.

Gerçeküstü fotoğrafçılık sanatının en iyi temsilcisi: Cristina Coral
Fotoğrafçı Cristina Coral , görünüşte sıradan sahneleri yanılsamayla dolu gerçeküstü görüntülere dönüştüren ince değişikliklerden hoşlanıyor.

Tammy Kanat, farklı bir sanat alanında oluşturduğu farklı teknik ve bakış açısı ile yenilikçi sanatçılar arasında şimdiden adını kazımış durumda!

- Reklam Alanı -

Yazar Cem Can

Yazılım Mühendisiyim. Sanat ve sporla yakından ilgileniyorum. Boş zamanlarda hiking yapmayı severim!
Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün