Aynalar ve mimaride ilginç kullanımları

Aynalar ve mimaride ilginç kullanımları

Aynalar çoğunlukla ev dekorunda iç mekanın geniş görünmesi için kullanılır. Fakat yenilikçi mimarlar olaya farklı bir açıdan bakarak aynaları kullanmış. Bu yazımızda mimari anlamda kullanılan ilginç ayna yerleşimlerine şahit olacaksınız.

Tam da yeşilin ortasında!

Aynaların, peyzajın bir unsuru olabileceği hiç aklınıza gelmiş miydi? Yeni Zelanda Auckland'da gerçekleştirilen bu tasarım bazı kesimlerce rahatsız bulunsa da çok yenilikçi bir bakış açısı kattığı söylenebilir.

Hayatı Boyunca Yanlış Anlaşılmış Bir Mimar’ın Öyküsü
1885 yılında doğan İsveçli Sigurd Lawerentz[https://tr.pinterest.com/emineogun1/lewerentz/], ilginç mimari yaklaşımları veürettikleri ile son zamanlarda ilginin oldukça arttığı bir mimardır. Yaşamıboyunca röportajlardan ve medyadan kaçan mimarın değeri daha yeni yenianlaşılıyor. Tipik İsveç Mim…

Yeşil renginin olabildiğince yansıtıldığı ve doğadaki genişlemenin hissedildiği bir kompozisyon olduğunu söyleyebiliriz.

Tıpkısının aynısı!

Aynanın daha çok doğada kullanımına şahit oluyoruz. İşte bu tasarım da tam olarak doğanın tıpa tıp aynısını yansıtıyor. Doğayı mimaride işlemek yerine aynaların doğrudan kullanımı mantıklı bir fikir olarak karşımıza çıkıyor.

NFT İle Ütopik Mimari Tasarımların Sergilenmesi
Son zamanların en çarpıcı gelişimlerinden birisi olan NFT[https://www.arkitera.com/gorus/mimari-projelerinizi-nft-yapip-nasil-satarsiniz/], günümüzde sanat eserlerinin ve daha birçok ürünün orjinal bir şekilde alınıpsatılmasını sağlıyor. Etherum altyapısı ile oluşturulan NFT[https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/nft-nedir-nft-coin-ne-ise-yarar-1826694…

Bir saç tasarım merkezinin binası tamamen aynayla kaplanmış. Bu merkez ise Amerika'da yer alıyor.

- Reklam Alanı -

Yazar Cem Can

Yazılım Mühendisiyim. Sanat ve sporla yakından ilgileniyorum. Boş zamanlarda hiking yapmayı severim!
Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün