Bir fotoğrafçının Liberya anıları

Paris merkezli bir fotoğrafçı olan Elliott Verdier bu çalışmaları hangi duygularla hayata geçirmiş detaylar haberimizde.

Ceyhun Eken
Ceyhun Eken

Paris'te yaşayan foto muhabiri Elliott Verdier , iki yıl boyunca Liberya'da karşılaştığı insanları ve doğal ortamları geniş formatlı bir filme çekti ve Liberya iç savaşının halkı üzerindeki etkilerini tasvir etmeyi amaçladı.

Ortaya çıkan renkli ve siyah beyaz görüntüler, atmosferik ve güzel bir basılı yayın olan Reaching for Dawn'da bir araya getirildi.

Sanatçının bu koleksiyona dair bazı cümleleri:

Önce iç savaş sırasında anlamlı yerlere gitmek istedim. Hafıza dolu yerler. Ancak tüm Liberya ülkesinin bu acılı tarihi taşıdığını çabucak anladım. Manzaralar travmayla emprenye edilmiş gibiydi.

Benim serimin manzaraları, tanık anlatımlarında sıklıkla görülen geceye gönderme yapan karanlık ve esrarengiz monokromlardır; yalnızlık ve geçmişe dönüşler nedeniyle travmanın hissedilir hale geldiği bir an. Boğucu sessizliği ülkeye yayan ağır bir atmosferi damıtıyorlar ve renkli portreler için ortamı oluşturuyorlar.

Uçan Balıkçıl Kuşların 35m’lik kulede sergilenişi
Duvar boyama sanatı artık son yıllarda popüler sanat dallarından biri haline geldi. İşte en ilginç örneklerinden birini sizler için paylaştık.
1980 Model Lamborghini Athon
Bertone, Nisan 1980’de düzenlenen 58. Torino Motor Show’da, Lamborghini şasisine dayalı yeni bir konsept otomobil tanıtmıştı.
Fotoğrafçılık