Brixton Windrush Meydanı'nda yer alan çarpıcı görsele sahip Cherry Groce Anıt Pavilyonu

Brixton Windrush Meydanı'nda yer alan çarpıcı görsele sahip Cherry Groce Anıt Pavilyonu

Adjaye Associates, mimari ve tarihsel değeri olan anıtı Brixton Windrush Meydanı'nda tamamlamış bulunuyor. Görsel olarak çarpıcı duygular yaratan bu anıt bir Cherry Groce Anıtı ve aynı zamanda bir pavilyon olarak biliniyor.

MAAT Lizbon Sergisi Bu Hafta Ziyaretçi Kabul Etmeye Başladı
Küreselleşme, şehirleşme ve pandemi gibi birden fazla konuyu işleyen eserlerinyer aldığı MAAT Lizbon Sergisi [https://www.arkitektuel.com/maat-lizbon-2/],ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü. Günümüz sorunlarını çarpıcı birbiçimde ortaya koyan üretimlerin yer aldığı bu sergi önümüzdeki aylard…

Çarpıcı bir pavilyon

Özellikle törenlerin ve toplanmaların gerçekleştiği zamanlarda kullanılan, görsel ve mimari açıdan önemli bir yere sahip olan pavilyonlar günümüzde beğenilen mimari yapılardır. Yapımı bir yıl süren bu anıt tarihsel bir simge olarak kullanılmıştır.

Hayatı Boyunca Yanlış Anlaşılmış Bir Mimar’ın Öyküsü
1885 yılında doğan İsveçli Sigurd Lawerentz[https://tr.pinterest.com/emineogun1/lewerentz/], ilginç mimari yaklaşımları veürettikleri ile son zamanlarda ilginin oldukça arttığı bir mimardır. Yaşamıboyunca röportajlardan ve medyadan kaçan mimarın değeri daha yeni yenianlaşılıyor. Tipik İsveç Mim…

Anıt niteliği taşıyor

Bu pavilyon anıt, 85 yılında polis tarafından vurulan ve o zamanlar 30'lu yaşlarının son yıllarını yasayan Cherry Groce anısına yapılmıştır. Grooce ölmemiş fakat daha sonra felç kalmıştır. Aradan geçen 30 sene sonrasında ise hayata gözlerini yummuştur.

Irkçılığa karşı dur!

Cherry Grooce Vakfı tarafından yaptırılan bu anıt, aynı zamanda birçok azınlık grubun hakları adına yapılmış bulunuyor. Hayır kurumu olan bu vakıf, tarihsel bir olaydan yola çıkarak ırkçılık konusunda bilinç uyandırmak istemiş.

- Reklam Alanı -

Yazar Cem Can

Yazılım Mühendisiyim. Sanat ve sporla yakından ilgileniyorum. Boş zamanlarda hiking yapmayı severim!
Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün