İspanyol Fotoğrafçılardan Mimarlık ve Geometri koleksiyonu

İspanya merkezli fotoğrafçılardan mimarlık ve geometriyi birleştiren persfektif ve grafik değeri yüksek bir koleksiyon haberimizde..

Yağmur Heldem
Yağmur Heldem

Valencia merkezli ikili Anna Devís ve Daniel Rueda, sıradan ortamlara ve mimari arka plana eğlenceli bir dokunuş katıyor . Bir eteği geniş, sevimsiz bir gülümsemeye dönüştürmek, cephenin çizgilerini desteklemek için poz vermek veya bağlı bir güneşe benzeyen bir balonun kuyruğunu tutmak olsun, minimal kompozisyonları geometrik unsurları ve açık alanları mizah ve neşeyle olgunlaşan teatral setlere dönüştürüyor.

Sanatçılar bu çalışmalarıyla ilgili şu tespitlerde bulunuyor;

Her türlü gündelik nesneyi, renkli kağıtları, uyumlu kıyafetleri ve tonlarca doğal ışığı kullanarak gerçek hayatta sahneyi dikkatlice kuruyoruz. İlk bakışta, muhtemelen görüntülerimizin çoğunun mütevazı görünümleri nedeniyle yakalanmasının çok zor olmadığı düşünülebilir. Ancak geçen yıllar boyunca, bu basitlik düzeyine ulaşmanın gerçekten çok karmaşık olduğunu öğrendik.

Önümüzdeki aylarda ikili, fotoğraf çekimleri için çeşitli yerlere seyahat etmeyi planlıyor - "bir hikaye anlatmaktan mutluluk duyacağımız çok sayıda güzel alan var, ancak henüz çözemedik" diyor Devís ve yakında çıkacak bir kitap ve birkaç sergi üzerinde çalışma sürecinde. İkisinin de geniş bir arşivini bulabilirsiniz DEVIS en ve Rueda en Instagrams ve aynı zamanda üzerindeki baskılarını satın alabilirsiniz; kendi sitelerinden .

Fotoğrafçılık