Kripto borsaları neden düşüş gösteriyor?

Kripto borsaları neden düşüş gösteriyor?

Son haftalarda düşüş yaşayan kripto paralar, bu paralara yatırım yapan insanları tedirgin etmeye başladı. Peki kripto para borsalarındaki bu düşüşün arkasında neler var?

Türkiye'deki durum farklı

Türkiye geçen hafta yaşanan kripto para vurgunu ile coin değerlerinin hızlıca düştüğü ülke konumuna geldi. Birçok insan yaptıkları korku satışları ile tokenlerin değerinin düşmesine neden oldu. Bu durum geçici olsa da dünyada durum biraz daha farklı.

Kripto Paralar Finansal Açıdan Balon Mu?
Dijital dünyaya geçiş ve yeni normal terimleri ile bizlere tanıtılan yenidönemde kripto paralar popülerliğini gittikçe artırıyor. İnsanları birçoğu bunubir geçişten çok kar edebilecekleri ve zengin olabilecekleri bir şey olarakgörüyor. Bu durum finans uzmanları tarafından yorumlandığında, karşımı…

Joe Biden etkisi

Türkiye'deki coin değerlerinin düşüşüne paralel olarak dünya üzerinde de borsalarda düşüş yaşandı. Bundaki en büyük neden ise Amerika'daki vergi yasasında yapılan düzenlemeler olarak yorumlandı.

Kripto Para Satın Almadan Önce Bu Yazıyı Okumalısınız’
Günümüzde yükselişe geçen yeni trend kripto paralar olarak karşımızaçıkmaktadır. Kripto paralar, Blockchain tekolojisi ile donatılmış dijitalparalar olarak karşımıza çıksa da hala yaratılış amacına uygun olarakkullanılmıyor. Bunun yerine insanlar onu bir yatırım aracı olarak görmektedir.Peki böy…

Buna ek olarak başkan Joe Biden, sermaye gelirleri vergisini artırmayı planlıyor. Bu amaçla da kongrede bir yasa teklifi sunmaya hazırlanmakta. Eğer, Biden'ın yaptığı yasa teklifi onaylanırsa insanların daha fazla vergi ödemesi gerekecek. Bu tedirginlik de doğrudan coin piyasasına olumsuz olarak yansımaktadır.

- Reklam Alanı -

Yazar Cem Can

Yazılım Mühendisiyim. Sanat ve sporla yakından ilgileniyorum. Boş zamanlarda hiking yapmayı severim!

Bunları da beğenebilirsiniz

Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün