MAAT Lizbon Sergisi farklı konuları işleyen tasarımları sergiliyor

MAAT Lizbon Sergisi farklı konuları işleyen tasarımları sergiliyor

Küreselleşme, şehirleşme ve pandemi gibi birden fazla konuyu işleyen eserlerin yer aldığı MAAT Lizbon Sergisi, ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü. Günümüz sorunlarını çarpıcı bir biçimde ortaya koyan üretimlerin yer aldığı bu sergi önümüzdeki aylarda daha fazla konuşulacak gibi duruyor.

Yeni Yüzyılın Tekstil Sanatçılarının Mükemmel Eserleri
Tekstil insanoğlunun giyinme ihtiyacını karşılamak için geliştirdiği birdisiplin olarak bilinirdi. Fakat bu sanatçıların iplikten birer sanat eseriçıkarmış olmalarına şaşıracaksın! İşte o parçalar! Düğme ve boncuklardan hayvanat bahçesinePandemi sırasında bir kadın düğme veboncuklardan 200′den f…

Farklı fikirler ön plana çıkıyor

Sergiler farklı fikirleri yansıtmalarının yanında çoğunlukla ortak bir amaç ile oluşturulur. Bu sergide de aynısını görmek mümkündür. Farklı ürün tasarımlarından mimariye kadar birçok konunun işlendiği bu sergide öne çıkan şeyler ise yeni dünyanın sorunlu unsurları.

Seramik sanatçısı porselen maskeler yapıyor
Firdevs, Türk seramik sanatçısı olarak, yeni koronavirüse karşı farkındalıkyaratmak için porselen kullanarak yüz maskeleri yapıyor. Türkiye’nin kuzeyindeki Kastamonu Üniversitesi’nde seramik ve cam bölümündeöğretim görevlisi olan Firdevs v, AA muhabirine yaptığı açıklamada, anne babası,erkek ve …

Tıkanmışlık ve bitmişliğin çözümü aranıyor

Pandeminin bizde bıraktığı en büyük olumsuz etki de çaresizlik. Bu nedenle birçok ürün tasarımında yanlış şehirleşmenin yanında pandeminin olumsuz etkileri de işlenmiş.

Umudunu kaybetme!

Sanatçı ve tasarımcılar, yenilikçi fikirler ile ürettikleri projelerinde son nokta olarak umudu eklemişler. Böylece ziyaretçilere sorgulama yaptırırken umutlarını da kaybetmemeleri aşılanmaya çalışılmış.

Umarız pandeminin ilerleyen zamanlarında ülkemizdeki sanatçılar da bu türde bir sergiyi gerçekleştirmek için bir araya gelebilir.

- Reklam Alanı -

Yazar Cem Can

Yazılım Mühendisiyim. Sanat ve sporla yakından ilgileniyorum. Boş zamanlarda hiking yapmayı severim!
Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün