Minyatür sanatçısından mikro ölçekli örme sepetler

Minyatür sanatçısından ilgi çeken bir koleksiyonu, üretme sürecini sizler için paylaştık.

Ceyhun Eken
Ceyhun Eken

Suzie Grieve , tek bir karahindiba veya gündüzsefasından küçücük sepetler, keseler ve parmağının ucundan daha küçük olan diğer giyilebilir eşyalar örüyor .

Örgülü kaplar, yabani lifleri toplamaktan işlenmiş kordonları dayanıklı küçük kaplara çevirmeye kadar uzanan uzun, bütünsel bir sürecin sonucudur.

Çizgili, kareli veya sıralar halinde kıvrılmış her sepet, Grieve'in sabrının ve geleneksel bir zanaatı alışılmadık derecede küçük bir forma uyarlama yeteneğinin bir kanıtıdır.

Volkswagen Beetle’dan “Bugkart Wasowski” 🚗
Meksika’lı tasarımcı’dan yıllara meydan okuyan bir nostalji abidesi Volkswagen Beetle için ilginç bir dönüşüm hikayesi..

Bölgenin doğal ritimlerine uyum sağlayan Grieve, İngiltere'nin Göller Bölgesi'ndeki evinin yakınındaki ormanlık alanlardan ve tarlalardan, genellikle baş belası olarak görülen yabani otlara ve istilacı türlere odaklanarak malzeme topluyor.

“Yabani yem malzemeleriyle çalışmaktan en çok zevk aldığım şeylerden biri, bitkilerin ve toprağın mevsimleri ve döngüleri hakkında size verdiği farkındalıktır” diyor. “İlkbaharda söğüt kabuğu ve karahindiba, yazın ısırgan ve böğürtlen toplarım.

Sonbahar, uzun yapraklı şeyleri toplamak için çılgınca bir koşuşturmacadır ve kışın, hanımeli ve sarmaşık gibi üzümleri toplamak için oradaki çok az güneş ışığını harcıyorum.”

Minyatür sepetlerin doğuş hikayesi

Bitkiler, sapı ayırmayı, yumuşak ve süngerimsi özü soymayı, kalan lifleri kurutmayı ve daha sonra telleri yeniden sulandırmayı içeren özenli bir süreçten geçiyor. . “Zanaatla doğrudan bir bağlantı hissettim, dokumanın basit meditatif ritmi, toprakla bağlantı kurmanıza izin veren güzel dokunsal yol ve özgüven duygusu” diyor.

Bugün, odak noktası, geniş, eğimli kaseler, kulplu sepetler veya bir çakıl taşına sığacak kadar büyük keseler oluşturmak için uzun kordonlar halinde büktüğü en bol ve doyurucu türler.

Dükkanında satmak için daha fazla mal yaratmanın yanı sıra , Grieve şu anda tekniklerini detaylandıran bir kitap üzerinde çalışıyor. Ayrıca kendi sitesinde ve daha fazla minyatür görebileceğiniz Instagram'da doğal lifleri işlemek için kapsamlı bir eğitim arşivi var .

MinyatürÜrün